garážové brány - ako vybrať garážovú bránu - garážové dvere a vráta

Na Slovensku sa predáva niekoľko typov garážových dverí
ako správne vybrať garážové dvere? Diskusia, typy, triky, rady.

Garážové brány TRIDO

V modernej výstavbe hrajú stále väčšiu úlohu garážové brány so zárukou bezpečnosti a komfortu. Snaha o neustály vývoj a zlepšenie technických a architektonických detailov zaraďuje brána TRIDO k výrobkom najvyššej kvality, ktoré sú zároveň v súlade s požiadavkami európskych noriem a vyhovujú aj tým najnáročnejším požiadavkám projektantov, staviteľov a investorov.

 Privátne garážové brány sú určené prevažne pre štandardné garáže, dvojgaráže alebo vjazd do hromadných garáží.

Od priemyselných brán sa odlišujú svojím vonkajším vzhľadom a použitým elektrickým pohonom. Sú tak isto ako priemyselné brány vyrábané z komponentov určených pre vysoké prevádzkové zaťaženia. Konštrukcia a veľmi odolná povrchová úprava zabezpečujú vysokú prevádzkovú spoľahlivosť a dlhú životnosť.

Novostavba alebo rekonštrukcia – brány TRIDO sú vyrábané na mieru podľa Vašich požiadaviek.

Výrobky spĺňajú prísne normy EN 13 241-1
Výroba podlieha riadeniu akosti podľa certifikácie EN ISO 9001:2001

Výsuvné - sekcionálne brány TRIDO

Tieto sekčné brány sa otvárajú zvisle hore pod strop. Priestorovo úsporné riešenie vytvára voľné miesto pred i za bránou a ponecháva všetky steny garáže voľné pre ďalšie použitie.

Garážové brány TRIDO sú tepelne izolované.

Bránové krídlo je vyrobené zo sekcií 500 alebo 610 mm vysokých. Dvojstenný oceľový plášť je spojený polyuretánovým penovým jadrom a tvorí tak tuhú sendvičovú sekciu o hrúbke 40 mm. Vzájomné spoje medzi sekciami bránového krídla sú špeciálne tvarované tak, aby nedošlo k prípadnému zacviknutiu prstov pri zatváraní brány. Hmotnosť brány je vyvážená torznými pružinami. Aj ručné ovládanie je preto veľmi jednoduché a nevyžaduje si veľkú fyzickú námahu.

 

Odsuvné sekcionálne brány TRIDO

Odsuvné brány poskytujú všetky prednosti sekčných brán.
Bonusom je integrovaná funkcia vstupných dvierok: otvoríte svoju brána len toľko, koľko práve potrebujete – napr. na prechod osôb, odloženie bicykla atď..

Priestorovo úsporné riešenie odsunu bránového krídla k bočnej stene garáže Vám nezaberie žiadne miesto v prejazde a aj strop zostane voľný k ďalšiemu využitiu.

Bránové krídlo je vyrobené zo sekcií 500 alebo 610 mm vysokých. Dvojstenné sendvičové panely o hrúbke 40 mm, kde vonkajší a vnútorný oceľový zinkovaný plášť je spojený polyuretánovým penovým jadrom tvoria veľmi účinnú tepelnú izoláciu so súčiniteľom tepelnej priepustnosti U=0,5W . m-1 K-1.

Vzájomné spoje medzi sekciami bránového krídla sú špeciálne tvarované tak, aby nedošlo k prípadnému zacviknutiu prstov pri zatváraní brány. Kladky s guličkovými ložiskami umožňujú ľahké otváranie a zatváranie brány, preto ani ručné ovládanie si nevyžaduje veľkú fyzickú námahu.

 

ROLOVACIE BRÁNY TRIDO

Rolovacie brány majú oproti sekčným bránam horšie tepelne izolačné vlastnosti, ich výhodou je, že z priestorového hľadiska sú menej náročné, ako sekcionálne vráta, preto nájdu svoje uplatnenie prevažne tam, kde nie je možné nainštalovať sekčné brány. Bránové krídlo (pancier) pozostáva z hliníkových lamiel, ktoré sa buď navíja (roluje) na hriadeľ nad otvorom garáže, alebo sa ako sekčná brána zasúva pod strop. V rolovacej bráne nie je možné umiestniť vstupné dvierka na prechod osôb. Ovládanie brány je elektrickým pohonom s diaľkovým ovládaním (ručne len v prípade výpadku el. energie).

Okrem štandardnej povrchovej úpravy prírodného hliníka, je možné rolovacie brány vyhotoviť v akejkoľvek farbe podľa vzorkovníka RAL. Takto môžete brány prispôsobiť fasáde alebo okenným rámom a dverám Vášho domu.

materiál sme čerpali z domovskej stránky: www.trido.sk

 

Máte skúsenosti s týmito garážovými bránami? Dajte nám vedieť!