garážové brány - ako vybrať garážovú bránu - garážové dvere a vráta

Na Slovensku sa predáva niekoľko typov garážových dverí
ako správne vybrať garážové dvere? Diskusia, typy, triky, rady.

Garážové brány Olymps Door - základné vlastnosti

TYPY, FARBY A DESIGN

Predchodcovia garáže boli stavby, ktoré slúžili na úschovu vozov. A slúžili dobre. Najkrajšie domy mali starostlivo designovanú garáž tak, aby sa hodila k domu a dotvárala ho. Celý tento proces bol prevedený s dôrazom na detaily, vrátane garážových brán, ktoré boli významným doplnkom fasády domu. A tak sa z garážových brán stal druh umenia.


 

Dizajn panelu garážových dverí môže byť

KAZETOVÝ design garážových brán
Atraktívne kazety dotvárajú zaujímavý výzor stavby.

HLADKÝ design dverí
Hladký vzhľad sekcií sa hodí k všetkým štýlom.

PÁSOVÝ design garážových dverí
Pásové prevedenie sekcií umožňuje montáž aj do atypických otvorov.

DRÁŽKA brán Olyms Door
Nový dizajn drážky rozširuje možnosti pri výbere.

DECOR
Kolekcia týchto garážových brán je vyrobená tak, aby vytvárala dojem starodávnych brán.

Z akého materiálu sú brány?

Každá brána je vyrobená tak, aby vydržala.

 • Oceľové garážové brány s farbeným povrchom sú ošetrené vysokokvalitným polyestersilikónovým náterom, ktorý je určený len na oceľové povrchy.
  Tento náter je cca 10 x hrubší, ako bežný náter a svojou hrúbkou zabezpečuje vysokú odolnosť voči poškodeniu.
 • Oceľové brány s povrchovou úpravou imitácia dreva sú dodávané v štyroch odtieňoch. Imitácia duba je dosiahnutá nanesením polyetylénovej fólie už pri výrobe oceľového plášťa sekcie na jeho povrch. Takto vzniká značne odolnejšia povrchová úprava ako je u bežných náterov.
  Prelisy na povrchu sekcií sú tmavšie, čo vytvára veľmi atraktívny vzhľad brány.
 • Kompozit dreva je unikátna technológia – kombinácia výhod oceľových a drevených brán. Tento jedinečný model zachováva pevnosť oceľových brán a súčasne vyniká krásou dreva. Sekcie sú ošetrené hrubou exteriérovou vrstvou, ktorá zabezpečuje vysokú odolnosť povrchu proti poškodeniu.

Zateplenie, izolácia garážových dverí

Tesnenie brány po celom obvode zabezpečuje tepelnú a zvukovú izoláciu garáže. Každá sekcia je kompaktný celok - bez akéhokoľvek nitovania a zvárania. Tým sú eliminované škáry, ktoré by mohli spôsobovať únik tepla a zároveň potenciálne miesta vzniku korózií a poškodení.

 • Galvanizovaný oceľový plech vytvára dostatočnú pevnosť brány a odolnosť voči poškodeniu aj pri ekonomicky výhodnej verzii brány bez izolácie.
 • Polystyrénom zateplené brány predstavujú spojenie výhod zateplenej brány a cenovo prijateľnej varianty. Sekcia je zložená z vonkajšieho oceľového plášťa a vnútornej plastovej HP dosky. Technológia zateplenia polystyrénom umožňuje šetriť výrobné náklady a tepelné vlastnosti brány vyhovujú bežným požiadavkám na udržanie teploty v garáži.
 • Polyuretánový tesniaci systém, obojstranný oceľový plášť a dômyselná mechanika zabezpečujú výborné tesniace vlastnosti brány. Systém umožňuje zabezpečiť potrebnú teplotu v garáži, zabraňuje úniku tepla do okolia a nezvyšuje spotrebu energie v uzatvorenom priestore.

Farba garážových brán a povrchová úprava

Farbené oceľové brány sú dodávané v základných farbách bielej RAL a hnedej RAL. Na požiadanie je možné zabezpečiť farbenie podľa potrieb klienta.

 • Oceľové brány s povrchovou úpravou imitácia dreva sú dodávané v štyroch odtieňoch. Prelisy na povrchu sekcií sú tmavšie, čo vytvára veľmi atraktívny vzhľad brány.
 • Brány z kompozitu dreva sú dodávané v základnej farbe, bez inálneho náteru. Farba brány tak môže byť prispôsobená fasáde domu, vchodovým dverám alebo farbe okenných rámov. Finálny náter si môže zákazník zabezpečiť sám.

Zrnitá povrchová úprava - woodgrain – je najbežnejšie používaná povrchová úprava garážových panelov. Dezén štruktúry dreva je jednoduchší na údržbu – dažďová voda nezanecháva na povrchu brány stopy a drobné škrabance sú takmer neviditeľné.
Hladká povrchová úpravaplain - je používaná v prípade modelu FUTUR

 

Máte doma garážovú bránu Olymps Door - napíšte nám Vaše skúsenosti!