garážové brány - ako vybrať garážovú bránu - garážové dvere a vráta

Na Slovensku sa predáva niekoľko typov garážových dverí
ako správne vybrať garážové dvere? Diskusia, typy, triky, rady.

Výklopné Berry brány od firmy HORMANN


Originálna výklopná Berry – brána firmy Hörmann

Kvalitné garážová brány v spojení s pekným vzhľadom
Všetko hovorí pre túto bránu: kvalita a spoľahlivosť, vzhľad a komfort i vyzretá technika. Každá Berry brána je výsledkom vyše 50 ročného know – how vo výrobe garážových brán. Tým sa Hörmann výklopné brány stali číslom 1 v Európe. Vďaka rozmanitosti ich vzorov, určite si aj Vy vyberiete bránu pre Váš dom podľa Vašich predstáv.

Certifikovaná kvalita značky s dlhodobou zárukou.
Brány a pohony firmy Hörmann sú navzájom stopercentne zladené a ich bezpečnosť je odskúšaná TÜV (nemecký Úrad bezpečnosti práce), podľa nemeckých predpisov a noriem. Vyrobené sú podľa predpisov Systému riadenia kvality DIN ISO 9001 a spÍňajú všetky požiadavky európskej normy 13241-1.

Klasické vzory brán z oceľového plechu

Zvislé alebo vodorovné prelisy

Bez ohľadu na čas je tento vzor vždy aktuálny. Či so zvislým alebo vodorovným členením, prelisové výplne sa stále tešia veľkej obľube. Výberom pekného madla, vhodného presklenia a farby podľa vlastného vkusu, má zákazník možnosť svoju bránu upraviť podľa svojich individuálných predstáv.
Dlhodobá ochrana odolná voči poveternostným zmenám, pozinkovaný materiál a vysokohodnotná základná vrstva vytvorená práškovaním sú najlepšou protikoróznou ochranou. Takto zostávajú brány dlho pekné.

Zaujímavé varianty oceľových brán

panelová výplň, prelis rybia kosť, perforovaná brána

Veľkoplošne členený vzhľad sa modernej architektúre s jej jasnými formami vyslovene ponúka. Výplň garážovej brány vo vzore rybia kosť sa ideálne hodí ku garáži s rovnako usporiadaným strechovým štítom a k domom vidieckeho štýlu. A špeciálne pre podzemné a hromadné garáže je možné odporúčať bránu s výplňou z dierovaného plechu.

Atraktívne kazety v oceľovom plechu

Veľmi obľúbené výklopné garážové brány v súlade s trendom
U firmy Hörmann máte na výber z 5 kazetových motívov vrát. Jeden z nich sa určite hodí k architektúre Vášho domu. Všetky motívy Vám teraz ponúkajú aj v novej povrchovej úprave Decograin® “Zlatý dub” a “Mahagón”. Pre viac svetla vo Vašej garáži, môže byť väčšina kazetových motívov dodaná s preklením.

Krása z prírody Drevená výplň brány v majstrovskej kvalite

Ak vzhľad Vášho domu určuje drevo, je rozhodnutie mať drevenú garážovú bránu úplne logické. Firma Hörmann ponúka 12 rôznych vzorov, usporiadaných zvislo alebo vodorovne, vo forme kosoštvorcov alebo rybej kosti. Pre profilové dosky Softline používajú len triedené, bezchybné profilové drevo zo severského smreku a kanadskej tsugy, ktoré sú už z výroby bezfarebne impregnované a tým účinne chránené pred škodcami a plesňami.

Drevo potrebuje ochranu, preto okrem impregnácie musí byť Vami dodatočne pigmentované proti vplyvom nepriaznivého počasia a UV žiarenia niektorým z ochranných lazurovacích náterov. Pritom môžete použiť lazúru podľa svojich farebných predstáv a tak pôvodne prírodne svetlé ihličnaté drevo farebne prispôsobiť dreveným elementom Vášho domu. Návod na farebné ošetrenie nájdete v montážnych inštrukciách ku garážovým bránam. Ak chcete Vašu bránu ošetriť proti neprípustnému UV žiareniu, môžete použiť aj inú drevenú, napr. teakovú lazúrou.

Drevené brány s exkluzívnym dizajnom
Súlad garážovej brány aj s domovými vchodovými dverami. S dizajnovou líniou Hörmann prepožičiate svojmu domu a garáži Vaše osobné znaky a odlíšite sa tým od ostatných. Mnohými variantami stvárnenia pomocou štýlovo aranžovaných elementov sa tieto brány, obzvlášť v kombinácii s dizajnovými domovými dverami Hörmann, stávajú pastvou pre oči.

Garážová brána a hliníkové domové dvere so štýlovými prvkami z ušľachtilej ocele Ak bol vchod do domu jedinou vizitkou, môžete teraz aj z garážovej brány vytvoriť pastvu pre oči na rovnako vysokej úrovni. Rôznorodosť vzorov a široké možnosti Vás určite nadchnú.

Dizajnové brány sú automatické brány Tieto exkluzívne garážové brány sa vyznačujú dizajnom a komfortom, preto sa dodávajú bez madla.Sériové vybavenie neobsahuje požadovaný pohon. Odporúčame Vám nový pohon Hörmann SupraMatic.
Brány pozostávajú z viacvrstvovej vysokopevnej drevenej výplne. Ich konečná povrchová úprava je tvorená trojnásobnou vrstvou hodvábne matnej farby v čisto bielom odtieni. Rám zárubne je u firmy Hörmann už upravený bielou práškovou polyesterovou vrstvou.
V porovnaní s bránami majú domové dvere nepatrný materiálom podmienený rozdiel vo farbe a v stupni lesku.

Vytvorte si Vašu garážovú bránu sami

Od spoločnostzi HORMANN pochádza solídna základňa garážových brán. Vyplnenie drevom je úplne jednoduché, pretože rámy a výstuhy sú každých 30 mm predierované. Vaša kreativita teda nie je ničím obmedzovaná: či zvislo, vodorovne, diagonálne alebo úplne podľa Vašich individuálnych predstáv. S hrdosťou môžete prezentovať, čo ste vytvorili vlastnými rukami.

Vašu novú bránu by ste bezpodmnienečne mali natrieť niektorou z bežných pigmentových lazúr na drevo, aby ste tak vytvorili potrebnú ochranu pred UV slnečným žiarením, hnilobou a škodcami dreva.

 

Pre Vás tú najvyššiu bezpečnosť

Berry brány firmy Hörmann sú spoľahlivo zaistené proti pádu a privretiu. Výklopná brána už sotva môže byť ešte bezpečnejšia. A vďaka blokovaciemu systému je aj v ochrane proti vlámaniu veľmi spoľahlivá. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre automatickú, alebo pre bránu s ručným ovládaním.
S upevňovacím kotvením a plynule prestaviteľným univerzálnym kotvením je montáž brány úplne jednoduchá.
Pri bránach bez pohonu sa brána bezpečne zastaví v priehlbine koľajnice.
Brániace vlámaniu pomocou jedinečného blokovania otočnou západkou. Pri tomto druhu blokovania sa rohy bránového krídla pevne zafixujú na rám, čím sa vypáčenie stane nemožným.
Viacnásobný bezpečnostný pružinový blok S optimálne dimenzovaným bezpečnostným pružinovým blokom podľa veľkosti brány a jej hmotnosti:
brána typu N 80: 3 - 4 pružiny na každej strane
brána typu DF 98: 6 - 10 pružín na každej strane

Technické údaje a montážne firmy:

Technická dokumentácia a vzory v PDF